Дата_______________ План-конспект уроку «Формування елементарних математичних уявлень» Тема: Лічба пряма і зворотна. Списування й запис на слух цифри 2. Порядковий номер. Мета: вчити учнів лічби у прямому та зворотному порядку, використовуючи порядкові числівники; навчати встановлювати відповідні відношення між цифрами та предметами «наступний», «попередній»; вправляти у написанні цифр; виховувати любов до природи. стимуляція мовленнєвої активності; збагачувати словниковий запас ; виховувати у дітей вміння слухати і бути уважним під час заняття; виховувати співчуття і бажання допомогти іншим, любов до природи та навколишнього світу. Обладанання: папір А4, ручки, кольорові олівці та фломастери, набори «Лего», ілюстративний та роздатковий матеріал, відеоматеріали. Хід уроку I. Підготовча частина 1.1 . Організаційний момент 1.2 Дихальні вправи - Кулька - «Фокусник» 1.3. Артикуляційні вправи - Посмішка - Трубочка - Лопатка - Парканчик - Гойдалка 1.4. Робота над черговим звуком [с]. - Прочитайте склади. II. Основна частина 2.1. Етап орієнтації. Мотивації діяльності Чи помічали ви як падають сніжинки? Пропоную вам чудове відео, де ви зможете побачити снігопад у збільшеному вигляді. Психолого-емоційне налаштування https://www.youtube.com/watch?v=fME5XbM-WLA 2.2. Гра “Рахуй вперед й назад” Лічба від 1 до 10; від 3 до 7; від 5 до 10. 2.3. Фізкультхвилинка ( відео) 2.4. Гра “Снігопад” Учитель вистукує певну кількість разів, а діти викладають цю кількість на парті із сніжинок. 2.5. Робота з набірним полотном • На набірному полотні виставлені сніжинки різного кольору 10 штук. Діти повинні порахувати їх зліва направо і справа наліво. • Назвати, якого кольору сніжинка стоїть під номером 1, який колір має третя сніжинка, восьма, передостання, третя з кінця і т.д. 2.6. Списування й запис на слух цифри 2. — А зараз відкриваємо свої зошити та пишемо цифру 2. III Підсумок уроку - Ну от наш урок завершився. Сніжинкам ми допомогли Снігурочку оживили. Дітки, як ви думаєте , що саме оживило Снігурочку (щира пісня, гарні слова, наша віра в чудо)? - Скільки їжачків до нас сьогодні прийшло.