Календарний план Тема тижня: Лісові мешканці Ранковий прийом Четвер 18.11.2021 Ранкова гімнастика «Фізкультурники» Бесіда «Чому вітер холодний?» Мета: поглибити знання про властивості вітру; розвивати спостережливість, уміння аналізувати та встановлювати взаємозв’язок між живою та неживою природою; виховувати інтерес до неживої природи. Запитання: Куди, на вашу думку, поспішають хмари? Який сьогодні вітер? Що шумить під час сильного вітру? Як треба поводитись, коли на дворі сильний холодний вітер? Рухлива гра «Відгадай за голосом» Мета: виховувати вміння орієнтуватися в просторі, зорову пам’ять, витримку, чесність. Дидактична гра «Які ви, дикі тварини?» Мета: систематизувати знання дітей про дикіх тварин; закріпити в словнику назви свійських тварин. Індивідуальна робота: Трудова діяльність: Освітня діяльність 1.Заняття. Ознайомлення із соціумом. Тема: "Лісові мешканці Програмовий зміст: продовжувати накопичувати і збагачувати активний словник дітей на основі знань і уявлень о навколишньому житті. Закріпити розуміння і вживання узагальнюючих понять; вчити складати загадки о предметі не називаючи його, розкриваючи його якість, властивість, характерні ознаки та дії; закріплювати вміння дітей вірно передавати інтонацію питання; виховувати любов до тварин, бажання більш дізнатися про іхнє життя. Словник: боягузливий, полохливий, незграбний, спритний, хижий, риє, линяє , реве, підкрадається. Корекційна робота: розвиток уваги, пам’ять, зв'язне мовлення. Хід заняття 1.Організаційний момент. Привітання з гостями Психогімнастика. Бесіда про осінь. - Яка пора року. - Як називаються осінні місяці? - Який місяць ще не назвали? - Чому цей місяць так називається? - Це початок осені, чи кінець? - Що відбувається з тваринами восени? Сюрпризний момент. Чарівна торбинка з чарівними кубиками-завданнями. Загадування загадок. (діти за допомогою кубиків знаходять відгадку – тінь і стають біля цієї тварини) По гілках стрибає, Та не птах, Руда, та не лисиця. /Білка/ Зимою спить, Влітку–вулики ворушить. /Ведмідь/ До пухнастого хвоста личить шубка їй руда. Як рушає полювати, не виходить зайчик з хати. /Лисиця/ Хвіст куценький, довгі вуха, має в шафі два кожухи. Влітку одягає сірий, ну а взимку — теплий білий. /Зайчик/ Сірий, злий,голодний, Вночі завиває? /Вовк/ Не кравець, а все життя З голками ходить. /Їжак/ Назвіть одним словом всіх тих, кого ви назвали і знаходили тіні. - Чому їх так називають? (відповіді дітей) Сьогодні ми будемо говорити про диких тварин. В нас є кубик з зображенням диких тварин, ви виберете тварину про яку схочете розповісти. (діти дивлячись на тварину зображену на кубику розповідають ,яка це тварина) Дидактична гра «Розкажи який? Яка?» Мета:вправляти в добиранні іменників до прикметників узгоджувати іменники з прикметниками у роді; виховувати любов до природи, лісу та його мешканців. Ведмідь - сильний, великий, могутній, розумний, кошлатий, дресирований, бурий, білий, клишоногий, незграбний. Лисиця - руда, велика, хитра, голодна, пухнаста, спритна, довгохвоста. Білка - працьовита, запаслива, спритна, чіпка, моторна, непомітна, стрибуча, жвава. Вовк - великий, голодний, страшний, злий, сильний, небезпечний, хижий, зубастий, сірий. Їжак – маленький, колючий, гарний Заєць – маленький, спритний, довговухий, боягузливий, косоокий. Вихователь: Молодці! Відмінно впоралися із завданням. Вихователь: А тепер ми з вами пограємо в гру «Підбери дії» - згадаймо і покажемо, що вміють робити ці тварини. Мета: Ведмідь - ходить, плаває, перевалюється, гарчить, реве, ласує медом, бродить, лазить (по деревах, занурюється (в сплячку, смокче лапу.) Лисиця - крадеться, линяє, полює, пірнає (в замет, вкривається (хвостом, розгрібає сніг, добуває їжу, риє, бігає, пробирається, Білка - стрибає, перестрибує, скаче, розоряє гнізда, ховає горіхи, закладає гриби, гризе, лущить ховається у дуплі. Вовк - крадеться, вистежує, нападає, наздоганяє, виє, бродить, бігає, ховається, пробирається, нишпорить, влаштовує (лігво, приносить (їжу вовченят, з'їдає, зариває, ховає (їжу). Їжачок - ходить, котиться, сопе, збирає гриби, яблука, полює на мишей. Заєць - стрибає, вушками ворушить,бгає, ховається. Вихователь: Молодці! І з цим завдання впоралися добре. 3.Фізкультхвилинка Дидактична гра : «Хто де живе?» Мета: закріпити назву житла тварин (барліг, лігво, нора, дупло, кущ), розвивати увагу, пам'ять, мовлення, дрібну моторику рук, виховувати вміння працювати в групах. Вправа «Чий будинок?» Лисиця- ...., Білка -…, Вовк - ...., Ведмідь -…, їжачок ...,заєць-…. Де живе ведмідь? Барлога чия? Де живе лисиця? Нора чия? Де живе білка? Дупло чиє? Де живе вовк? Лігво чиє? Де живе заєць? Кущик чий? Дидактична гра: «Хто що їсть?» Мета: закріплювати знання дітей про диких тварин,що вони їдять; розвивати увагу, пам’ять, мислення, мовлення дітей, дрібну моторику рук під час роботи з прищіпками; виховувати любов до природи, пізнавальний інтерес до цікавих ігор. 4. Підсумок заняття. 2. Заняття. Образотворча діяльність (аплікація) Тема: "Зайчикова та лисиччина хата" Програмовий зміст: формувати вміння працювати в парі зображувати казковий дім, використовуючи різноманітні засоби і прийоми аплікації - розрізання, обривання; розвивати відчуття кольору, форми; закріплювати правила і прийоми користування ножицями та іншим матеріалом; виховувати повагу до професії будівельника, самостійність, радість від творчої роботи, чуйність. Словник: дикі тварини , ліс, казка, дім хатка Корекційна робота: розвивати творчу уяву, асоціативну пам’ять, мислення, сприяти розвитку самостійності, охайності; збагачувати індивідуальний естетичний досвід кожної дитини. художнто- Матеріал: ілюстрації до казки, зразки домівок,тварин, будинків; готові геометричні форми - прямокутники, квадрати,трикутники; смужки кольорові для вирізування деталей, серветковий папір для прикрашання обмивання. Клей, пензлі, підставка, серветки; Хід заняття 1.Розглядання картинок хатинки лисиці та зайця. 2.Мотивація: "Сьогодні ми будемо робити хатини для зайця та лесиці" 3.Розглядання, з чого складається хатинки. 4.Фізкультхвилинка 5.Самостійна робота дітей 6. Виставка дитячих робіт. Вам сподобалось робити хатинки? Кому мы їх робили? Перша прогулянка ● 3. Фізичний розвиток ( за планом фіз. керівника) Спостереження за птахами на майданчику: чим птахи відрізняються від тварин Мета: поглибити знання дітей про тварин; розвивати спостережливість, увагу, вміння відрізняти птахів від тварин; виховувати дбайливе ставлення до тварин та пернатих. Вихователь звертає увагу дітей на птахів, які прилітають на ігровий майданчик. Запитання: Які птахи прилетіли до нас на ігровий майданчик? Що їм допомагає перелітати з місця на місце? Потім звертає увагу на кошеня, яке завітало на майданчик. Запитання: Чи схоже воно на птаха? Чим відрізняється птах від кошеняти? Як пересувається кошеня? Дидактична гра «Літає-не літає» Мета: закріпити вміння дітей розпізнавати та називати птахів; з’ясувати, що вони вміють літати, а інші тварини не літають; розвивати пам’ять, уважність, логічне мислення. Трудова діяльність: запропонувати насипати зернят птахам. Дидактична гра «Погодуємо тваринок» Мета: закріпити знання дітей про те, чим живляться дикі тварини; розвивати увагу, пам’ять, мислення; виховувати бажання піклуватися про дикіх тварин. Фізичні вправи на свіжому повітрі: стрибки на обох ногах із просуванням уперед, з обруча в обруч, покладених один біля одного. Стежити, щоб діти енергійно відштовхувались та м’яко приземлялись. Кидання м’яча обома руками у кошик з відстані 2 м. Індивідуальна робота: Рухлива гра «Про Катрусю і цапка» Мета: вдосконалювати навички ходьби; виховувати уважність і пам’ять Освітня Гімнастика після денного сну «Мрії про гарні іграшки» діяльність/друга Загартовувальні заходи: половина дня Господарська побутова праця: допомога вихователю в ремонті книг, дидактичних посібників (підклеювання книг, коробок); Логоритміка (14.50) Творча гра «Придумай ім’я для маленького друга» (котика, песика) Мета: учити дітей фантазувати, виявляти індивідуальні творчі здібності; розвивати вміння зосереджувати свою увагу, логічно мислити. Мовленнєва гра «Де чиї малята?» Мета: закріпити знання назв тварин та їх дитинчат; формувати граматично правильне мовлення. Попередження дитячого травматизму: Рухлива гра «Кролики» Мета: удосконалювати навички стрибків з просуванням вперед; розвивати кмітливість, спритність. Самостійні ігри: за бажанням дітей. Індивідуальна робота: